Bilo je nekoč ... ROŽE IZ KREP PAPIRJA (za zaprto skupino)

Evropsko leto kulturne dediščine 2018 - MLADI OŽIVLJAJO KULTURNO DEDIŠČINO

Izdelovanje rož iz krep papirja ima na Slovenskem dolgo tradicijo. Uporaba papirnatih rož je bila povezana z navadami krašenja ob koledarskih šegah, šegah življenjskega kroga ter praznika cerkvenega leta. Najpogosteje je bilo papirnato cvetje oblikovano v šopke, ki so jih nosile neveste in svatje ali pa vojaški naborniki. Članice Večgeneracijskega centra Posavje, enota Brežice, bodo brežiške osnovnošolce naučile izdelave rož iz krep papirja. Te bomo po delavnici razstavili v knjižničnih prostorih.

Marec 2019

(Petek)
12:00 - 13:00

Knjižničarka na obisku

Knjižničarka Andreja bo obiskala učence Osnovne šole Pišece.
Izbrana tema druženja: ura z Nenavadno knjižničarko.

(Sreda)
10:30 - 12:30

Kako dobro poznam Andersena?

Na mladinskem oddelku Knjižnice Brežice nas bodo obiskali učenci 5. razreda Osnovne šole Pišece. Znotraj razreda bodo tekmovali v poznavanju življenja in vsebine del največjega svetovnega pravljičarja H. C. Andersena.

Beremo s tačkami

18:00 - 20:30

Vrt Obilja: Idealni čas za setev zelenjave za maksimalni pridelek

18:00 - 19:30