Bilo je nekoč ... ROŽE IZ KREP PAPIRJA (za zaprto skupino)

Evropsko leto kulturne dediščine 2018 - MLADI OŽIVLJAJO KULTURNO DEDIŠČINO

Izdelovanje rož iz krep papirja ima na Slovenskem dolgo tradicijo. Uporaba papirnatih rož je bila povezana z navadami krašenja ob koledarskih šegah, šegah življenjskega kroga ter praznika cerkvenega leta. Najpogosteje je bilo papirnato cvetje oblikovano v šopke, ki so jih nosile neveste in svatje ali pa vojaški naborniki. Članice Večgeneracijskega centra Posavje, enota Brežice, bodo brežiške osnovnošolce naučile izdelave rož iz krep papirja. Te bomo po delavnici razstavili v knjižničnih prostorih.

November 2018

(Ponedeljek)

Kekčeva bralna pot - OŠPP

Tudi v letošnjem šolskem letu nadaljujemo s projektom KEKČEVA BRALNA POT.
Na mladinskem oddelku Knjižnice Brežice nas bodo obiskali učenci od 1. do 9. razreda OŠPP Brežice.

Rastem s knjigo za srednješolce

Obiskali nas bodo učenci 1. letnika Gimnazije Brežice. Predstavili jim bomo delovanje knjižnice, jih seznanili s programom Cobiss+ in jim podelili leposlovno knjigo. Za šolsko leto 2018/2019 je bila na podlagi javnega razpisa JAK izbrana knjiga pisateljice Suzane Tratnik - NOBEN GLAS. Projekt je del sistematične podpore razvoja bralne kulture.

(Torek)

Rastem s knjigo za osnovnošolce

Obiskali nas bodo učenci 7. razreda Osnovne šole Brežice. Predstavili jim bomo delovanje knjižnice, jih seznanili s programom Cobiss+ in jim podelili leposlovno knjigo. Za šolsko leto 2018/2019 je bila na podlagi javnega razpisa JAK izbrana knjiga pisateljice Nataše Konc Lorenzutti - AVTOBUS OB TREH. Projekt je del sistematične podpore razvoja bralne kulture.

Pravljica z ustvarjalnico

(Sreda)

Zbiramo spomine na otroštvo: KO SEM ŠE MAJHEN BIL ...

Vrtec na obisku

Obiskali nas bodo otroci in vzgojiteljice iz skupine Žogice (Vrtec Mavrica Brežice).
Knjižničarka jim bo prebrala pravljico in jih popeljala v čudoviti svet domišljije.

(Četrtek)

Knjižničarka na obisku

Knjižničarka Vera bo obiskala dve skupini otrok iz Vrtca Kapele.

»IzBRANO s Primusom«: 5 najpogostejših obžalovanj pred smrtjo

(Petek)

(Ponedeljek)

Mini Bologna

Razstava mladinskih knjig v tujih jezikih je otrokom namenjena kot informacija o obstoju tujejezičnih kultur, jezikov in pisav. Obiskali nas bodo učenci 6. razreda Osnovne šole Artiče.

(Torek)

Mini Bologna

Knjižničarka na obisku

Knjižničarka Vera bo obiskala skupino otrok iz Vrtca Dobova.