Brezplačna delavnica ustvarjalnega pisanja z Natašo Jenuš

Maj 2019

Zakladi domačega kraja

Z učenci Osnovne šole dr. Jožeta Toporišiča Dobova bomo spoznavali gradivo, vključeno v našo posebno zbirko Domoznanstvo. Predstavili jim bomo kakšno brežiško osebo (športniki, pevci, igralci …), kraje, kulturne iz druge posebnosti, zgodovino itd. večji poudarek pri izbiri predstavljenih vsebin pa bomo namenili okolju šole, iz katere učenci prihajajo.

»IzBRANO s Primusom«: OSREČKI za ženske, ki tečejo z dolgovi

Vrtec na obisku

V Knjižnici Brežice nas bodo obiskali otroci in vzgojiteljice iz vrtca Pišece.
Knjižničarka jim bo prebrala pravljico in jih popeljala v čudoviti svet domišljije.

Noč z Andersenom 2019

23. april, svetovni dan knjige, bomo na mladinskem oddelku Knjižnice Brežice tudi letos praznovali na malce drugačen - hmm, tak zelo poseben - način. Petič zapored se bomo namreč pridružili mednarodnemu projektu NOČ Z ANDERSENOM.

(Sobota)

Noč z Andersenom 2019

(Ponedeljek)

Kako dobro poznam Andersena?

Na mladinskem oddelku Knjižnice Brežice nas bodo obiskali učenci 5. razreda Osnovne šole Artiče. Znotraj razreda bodo tekmovali v poznavanju življenja in vsebine del največjega svetovnega pravljičarja H. C. Andersena.

(Torek)

Kako dobro poznam Andersena?

V oddelku Cerklje ob Krki nas bodo obiskali učenci 5. razreda Osnovne šole Cerklje ob Krki. Znotraj razreda bodo tekmovali v poznavanju življenja in vsebine del največjega svetovnega pravljičarja H. C. Andersena.

(Sreda)

Zakladi domačega kraja

Z učenci Osnovne šole Artiče bomo spoznavali gradivo, vključeno v našo posebno zbirko Domoznanstvo. Predstavili jim bomo kakšno brežiško osebo (športniki, pevci, igralci …), kraje, kulturne iz druge posebnosti, zgodovino itd. večji poudarek pri izbiri predstavljenih vsebin pa bomo namenili okolju šole, iz katere učenci prihajajo.

Beremo s tačkami

Mag. Martin Lisec: Družina kot vir največje sreče in/ali največjih strahot

Vrtec na obisku

V knjižnici v Cerkljah ob Krki nas bodo obiskali otroci in vzgojiteljice
iz Vrtca Pikapolonica pri OŠ Cerklje ob Krki, skupina Vodomci.

(Torek)

Zaključek Bralne mavrice z dvema predstavama (za sodelujoče v projektu)

Predstavitev domoznanske zbirke

Obiskali nas bodo dijaki 3. a-oddelka Gimnazije Brežice. Predstavili jim bomo domoznansko zbirko in domoznanske dejavnosti, portal Kamra (vključno z Albumom Slovenije) ter dLib.

Gregor Kodrič: Tui-na masaža

Kekčeva bralna pot - OŠPP

Tudi v letošnjem šolskem letu nadaljujemo s projektom KEKČEVA BRALNA POT.
Na mladinskem oddelku Knjižnice Brežice nas bodo obiskali učenci od 1. do 9. razreda OŠPP Brežice.