Rastemo z e-viri

-

Učenci Osnovne šole Artiče bodo v Knjižnici Brežice spoznali uporabo e-knjig in e-virov.

Februar 2018

(Četrtek)
18:00 - 19:30

»IzBRANO s Primusom«: predstavitev knjig iz zbirke Vpogledi v nov način življenja

17:00 - 22:00

Delavnica ustvarjalnega pisanja z Natašo Jenuš

10:15 - 11:45

Rastem s knjigo za osnovnošolce

Obiskali nas bodo učenci 7. a-razreda Osnovne šole Brežice. Predstavili jim bomo delovanje knjižnice, jih seznanili s programom Cobiss in jim podelili leposlovno knjigo. Za šolsko leto 2017/2018 je bila na podlagi javnega razpisa JAK izbrana knjiga pisatelja Mihe Mazzinija - ZVEZDE VABIJO. Projekt je del sistematične podpore razvoja bralne kulture.

(Torek)
16:30 - 17:30

Pravljica z ustvarjalnico

10:00 - 11:30

Prešeren v družbi Valentina v Domu upokojencev

09:15 - 10:00

Zakaj sem Ajček? (za zaprto skupino)

V sklopu slovenskega kulturnega praznika za učence 2. in 3. razredov okoliških osnovnih šol brežiške občine pripravljamo predstavo »Zakaj sem Ajček« v izvedbi Grajskega lutkovnega gledališča Sevnica.

Dogodek ni namenjen širši javnosti.

Zakaj sem Ajček? (za zaprto skupino)

V sklopu slovenskega kulturnega praznika za učence 2. in 3. razredov Osnovne šole Brežice pripravljamo predstavo »Zakaj sem Ajček« v izvedbi Grajskega lutkovnega gledališča Sevnica.

Dogodek ni namenjen širši javnosti.

08:00 - 10:00

Knjižna in knjižnična vzgoja

Obiskali nas bodo učenci Osnovne šole Artiče. Obisk bomo obogatili s pravljico, ugankami, ponovitvijo knjižničnega bontona in še čem.

17:00 - 18:30

Bralno-pogovorno o novejši srbski književnosti

10:00 - 10:45

Vrtec na obisku

Obiskali nas bodo otroci in vzgojiteljice iz skupine Metuljčki (Vrtec Mavrica Brežice). Knjižničarka jim bo prebrala pravljico in jih popeljala v čudoviti svet domišljije.

10:00 - 12:00

Rastem s knjigo za osnovnošolce

Obiskali nas bodo učenci 7. razreda Osnovne šole Artiče. Predstavili jim bomo delovanje knjižnice, jih seznanili s programom Cobiss in jim podelili leposlovno knjigo. Za šolsko leto 2017/2018 je bila na podlagi javnega razpisa JAK izbrana knjiga pisatelja Mihe Mazzinija - ZVEZDE VABIJO. Projekt je del sistematične podpore razvoja bralne kulture.

(Torek)
07:30 - 09:00

Franceta Prešerna knjižnični žur

Obiskali nas bodo učenci 8. c-razreda Osnovne šole Brežice. S pomočjo različnih informacijskih virov bodo reševali domiselne vprašalnike, ki vključujejo vprašanja o Prešernovem življenju in delu. Hkrati jih bo knjižničarka usmerila v samostojne uporabnike knjižnice.

Torkovo druženje - pisane in navihane lesene kljukice

11:15 - 12:45

Franceta Prešerna knjižnični žur

Obiskali nas bodo učenci 8. razreda Osnovne šole dr. Jožeta Toporišiča Dobova. S pomočjo različnih informacijskih virov bodo reševali domiselne vprašalnike, ki vključujejo vprašanja o Prešernovem življenju in delu. Hkrati jih bo knjižničarka usmerila v samostojne uporabnike knjižnice.

(Četrtek)
18:00 - 19:30