Franceta Prešerna knjižnični žur

V sklopu kulturnega praznika ob Prešernovem dnevu tudi letos v Knjižnici Brežice poteka Prešernov knjižnični žur, katerega se lahko udeležijo učenci 8. in 9. razreda snovnih šol občine Brežice. Kljub temu, da večina učencev redno zahaja v naše prostore, jih najprej seznanimo s postavitvijo in nekaterimi osnovnimi značilnostmi naše knjižnice. Sledi kratka predstavitev dr. Franceta Prešerna, enega naših največjih pesnikov, ki predstavlja rdečo nit žura. Po osvežitvi znanja iz šolskih klopi se prične pravo raziskovanje med knjižnimi policami, pri tem si pomagajo predvsem z računalnikom in programom COBISS, včasih pa za pomoč poprosijo tudi prisotne knjižničarje in učitelje. Manjši živ žav v knjižnici priča, da gre za res in da se vsak trudi po svojih najboljših močeh, da bi med vsemi knjigami našel pravo in potem med njenimi listi prav podatek.