Jesensko ustvarjanje v knjižnici

Jesen je potrkala tudi na knjižnična vrata. Še posebno široko smo jih odprli v torek, 6. novembra 2018, in skoznje je vstopila pravljica o ježku in sovici skupaj z otroki in starši. Veliko nas je bilo, ampak nič preveč. Pozorno smo prisluhnili zgodbi. Prijetno vzdušje pa smo prenesli tudi na naše ustvarjanje. Pod spretnimi prsti se je iz volne pojavil ježek, ki je na hrbtu nosil jesensko listje, cvetove ali kar prijatelje metuljčke. Iz papirja pa so se izvalile in priletele prijetne modre sovice. Znova so nastali lični izdelki, za katere so se trudili spretni otroci ob pomoči svojih pozornih staršev.

Prav lepo povabljeni na naše naslednje srečanje s pravljico in ustvarjanje prvi teden v decembru, ko bo že začelo dišati po praznikih.

Andreja Dvornik, bibliotekarka