O gozdarstvu malo drugače - mag. Hrvoje Teo Oršanič

V okviru projekta CVŽU je potekalo v četrtek zvečer v Dvorani Savice Zorko v Knjižnici Brežice predavanje O gozdarstvu malo drugače, ki ga je vodil mag. Hrvoje Teo Oršanič. Uvod v predavanje je pospremila Maja Frigelj, ki je dejala: „Gozdovi spadajo v širši kontekst zgodovinske spremenljivke – odnosa do okolja. Praznik Občine Brežice je primeren čas, da obeležimo tudi dogajanja ob letošnjem Mednarodnem letu gozdov s predavanjem na to temo."

Predavanje so namreč vključili v sklop številnih prireditev, ki se v tem mesecu v okviru Brežiškega oktobra odvijajo po brežiški občini. Predavatelj mag. Oršanič pa je v nadaljevanju povedal, da je zaposlen v Kozjanskem parku, po poklicu je gozdar, kar bo tudi ostal, saj se že od nekdaj rad ukvarja z naravovarstvenimi problemi, dodatno se je izobraževal, si ustvaril svojo podobo o gozdarstvu in o odnosu do okolja. „Naslov sem dal takšen zato, ker sem malce izpregel iz klasičnega gozdarstva, pa tudi pri sebi analiziram, kaj je bilo dobro in kaj bi bilo lahko boljše, kaj smo naredili in kaj nas še čaka. Takšno vsebino sem letos predstavil že štirikrat, upam pa, da vam bo zanimivo. Osnovo in rdečo nit sem vzel iz odnosa do gozdov, ki je del enega celovitejšega odnosa do okolja, do gozdarstva, do bukve, do hrasta, do vseh živih bitij, ki tam živijo," je še povedal Oršanič.

M. K.