SODOBNI TRENDI BALKONOV IN TERAS z Nevenko Breznik

V četrtek, 27. januarja 2011, je Knjižnica Brežice v sodelovanju s Klubom Gaia organizirala predavanje z naslovom Sodobni trendi v zasaditvi balkonov in teras. Strokovnjakinja Kluba Gaia Nevenka Breznik nas je skozi zanimivo predavanje podučila, na kaj moramo biti pozorni pri urejanju balkonov. Izpostavila je, da bodo letošnji modni trendi znani v prihodnjih mesecih, ko bodo na sporedu cvetlični sejmi.

Poudarila je, da pri je zasaditvi zelo pomembna nabava sadilnega materiala, ki mora biti zdrav in kvaliteten, sledi izbira primernega substrata in velikosti korit, ki je odvisna od zasaditve, pri nekaterih rastlinah priporočajo tudi korita z vodno zalogo. Pri sami kombinaciji rastlin moramo upoštevati njihove lastnosti kot so bujnost, zahtevnost glede zalivanja oz. vlage, lege, cvetenja in barvne kombinacije. Ne smemo pozabiti, da ima pri vsem tem pomembno vlogo tudi barva fasade. Le - tej je potrebno prilagoditi barvne zasaditve, da ne pride do prevelikih kontrastov med fasado in zasaditvijo. Rastline je potrebno primerno oskrbovati z vodo, jim dodajati gnojila, biti pozorni na škodljivce in bolezni.

Andreja Kos, Bibliotekarka