Torkovo druženje v knjižnici

Prvo Torkovo druženje3 je bilo povezano z ročnimi spretnostmi in šivanjem. Sami smo si lahko okrasili torbo. Z delavnico smo v knjižnici želeli opozoriti na pomen recikliranja, saj je bila vrečka narejena iz majčke, ki jo je nekdo že prerasel.

Za tokratno delavnico je dovolj poguma zbrala le ena deklica, ki je skupaj z mamico vztrajno sukala iglo in prepletala nit. Spretni prsti so prišili gumb za gumbom in rezali motive iz blaga ter odsluženo majčko spremenili v lično vrečko. Kot sta dejali sami, bo namenjena hišnemu ljubljenčku.

V knjižnici se že veselimo 7. novembra, ko ste k ustvarjanju vabljeni najmlajši, in 21. novembra, ko se boste lahko v ustvarjanju preizkusili osnovnošolci od 3. do 6. razreda.

Andreja Dvornik, bibliotekarka