Knjižničarka na spletnem obisku

-

Skladno z veljavnimi epidemiološkimi razmerami v Knjižnici Brežice utiramo nove poti sodelovanj. Knjižničarka je preko spleta obiskala tretje- in četrtošolce Osnovne šole Maksa Pleteršnika Pišece in skupaj so obeležili Prešernov dan. Prisluhnili so pravljici o življenju našega največjega slovenskega pesnika, doktorja Franceta Prešerna, recitaciji Povodnega moža, skupaj pa so rešili tudi učni list o Francetu Prešernu, njegovih delih, po njem poimenovanih kulturnih dediščinah v Sloveniji in se pogovorili o njegovem pomenu za slovenski narod. Ogledali so si tudi projekcijo in tako utrdili pridobljeno znanje.

(Ponedeljek)

Rastem s knjigo za srednješolce (spletna izvedba)

V spletnem okolju se bomo srečali z dijaki 1. letnika Gimnazije Brežice. Predstavili jim bomo delovanje knjižnice, jih seznanili s programom Cobiss+ in jim predstavili knjižno darilo. Za šolsko leto 2020/2021 je bila na podlagi javnega razpisa JAK izbrana knjiga PREŽIVETJE (avtor Igor Karlovšek). Projekt je del sistematične podpore razvoja bralne kulture.

(Sreda)

(Četrtek)