Monokomedija NA MOSTU SAMA

V četrtek, 17. marca 2011, je Knjižnica Brežice v okviru bralnega krožka Beremo z Alenko Šet organizirala ogled monokomedije Helene Cestnik Na mostu sama.

Helena Cestnik je v delu Žličkaričine noči, ki vsebuje tudi tri dramske vložke, premotrila človekovo zorenje. Prvo dramsko besedilo, to je Na mostu sama sam, je v februarju 2010 skupaj z dijaki, člani KUD Franjo Stiplovšek Gimnazija Brežice, postavil na oder Žiga Divjak, letos pa se je monokomedije s priokusom grenkega in naslovom Na mostu sama pod okriljem KD Svoboda Brestanica lotila Alenka Šet.

V monokomediji Na mostu sama Irena premišljuje o svojem življenju in ljudeh, ki so stopili vanj, odloča se o tem, ali stopiti na drugi breg ali ne. Šaljivo in hkrati trpko izpoved štiridesetletnice Irene pripoveduje Marinka Špiler, ki je svojo zahtevno vlogo odigrala prepričljivo in navdušila občinstvo v Knjižnici Brežice.

Maja Frigelj, Delo z uporabniki