Veljavni odpiralni čas in načini delovanja Knjižnice Brežice

Spoštovani člani in uporabniki.

Skladno z veljavnim vladnim odlokom
se lahko sprehodite med knjižnimi policami in si sami izberete gradivo.

Knjižnica zaradi zagotavljanja varnosti zaposlenih, članov in uporabnikov
še naprej deluje skladno z omejitvami in zaščitnimi ukrepi.
Prosimo vas tudi za odgovorno uporabo in ravnanje s knjižničnim gradivom.

V izogib prenosa novega koronavirusa SARS-CoV-2
si pred rokovanjem z gradivom in po njem umijte in/ali razkužite roke.
Poleg higiene rok upoštevajte tudi higieno kašlja/kihanja
in se zadržite dotikanja obraza.

Pri gradivu v skupni rabi, ki si ga izmenjuje več ljudi, je potrebna previdnost.

_______________________________________________________________________________

ODPIRALNI ČAS DO PREKLICA:

ponedeljek, torek, četrtek in petek od 8.30 do 16.00

sreda od 11.00 do 18.30

Oddelek v Cerkljah ob Krki bo med 12. in 17. uro odprt v četrtek, 1., 8. in 29. julija ter 5., 19. in 26. avgusta 2021.

________________________________________________________________________________

IZPOSOJA GRADIVA je še vedno priporočljiva po predhodnem naročilu:

• v času odprtosti knjižnice po telefonu na številko 07/49 62 649 ali 041 762 990.

Po naročilu gradiva je treba počakati na potrditev knjižnice, da je gradivo za vas pripravljeno.
Prevzeti ga je treba v 3 delovnih dneh od prejema obvestila.

VRAČILO GRADIVA poteka samo na knjigomatu za vračilo gradiva 24 ur na dan, 7 dni v tednu.

Priporočamo uporabo brezstičnega plačevanja.

SPLETNA PONUDBA

Vabimo vas, da še naprej uporabljate naše elektronske storitve, kot so izposoja e-knjig (Biblos) in zvočnih knjig (Audibook), prebiranje časopisov na PressReader-ju ter uporaba raznih elektronskih virov. Veliko namigov do dobrih knjig najdete na portalu Dobreknjige.si. Člani knjižnice lahko dostopate do nove e-zbirke Kanopy, ki vsebuje bogat in kakovosten nabor nagrajenih mednarodnih filmov in dokumentarcev.

O nadaljnjih ukrepih in spremembah vas bomo sproti obveščali.
Spremljajte obvestila na spletni strani in Facebooku knjižnice.