PressReader - domači in tuji spletni časopisi ter revije

Ker je branje v knjižnični čitalnici trenutno onemogočeno,
vas vabimo k uporabi zbirke spletnih časopisov in revij PressReader.

Od doma boste tako dostopali do najnovejših domačih in svetovnih informacij.

Audibook - zvočne knjige v slovenščini

V mobilni aplikaciji Audibook
članom knjižnice omogočamo brezplačno izposojo zvočnih knjig.

Postopek izposoje je preprost, napotki zanjo pa so dostopni na posnetku.

Prisluhnite knjigam tudi vi.

BIBLOS - spletni portal e-knjig

Ti hitro zmanjka zanimivega branja?
Nič zato ... pojdi na www.biblos.si, pobrskaj in si izposodi e-knjigo.
Kjerkoli in kadarkoli.

Vpiši se z e-vpisnico, čisto preprosto je

Na spletni strani knjižnice izpolni e-vpisnico.
Ob prvem obisku pri nas podpišeš izpolnjeno vpisnico in prejmeš člansko izkaznico.

Poletavci in NajPoletavci 2021

Dragi otroci in mladostniki.

Med 10. junijem in 10. septembrom vas v Knjižnici Brežice
tudi letos vabimo k sodelovanju v bralnih projektih
POLETAVCI in NAJPOLETAVCI.

Podrobnosti smo strnili na povezavi poletni bralci.

Odpiralni čas in načini delovanja Knjižnice Brežice

Slovenski dnevi knjige 2021 in akcija KNJIGA, KI ME JE PREMAKNILA

V Knjižnici Brežice smo se odzvali na povabilo Društva slovenskih pisateljev in se pridružili akciji »KNJIGA, KI ME JE PREMAKNILA«. Z njo bomo sooblikovali tudi program letošnjih slovenskih dnevov knjige.

Od 23. aprila do 25. junija 2021 bomo na knjižničnem Facebooku predvidoma enkrat tedensko objavili portret domačina/občana z zapisom odgovorov na vprašanja, navezujoča se na knjigo/več njih. Cilj je napolniti družbeno omrežje z zanimivimi vsebinami in knjigami, z željo, da naši sledilci preberete kakšno novo ali celo drugačno knjigo, kot ste je vajeni.

Vsebino akcije smo »posvojili« pri kolegih iz Hrastnika, to so bukvarna Zmajeva jama, Knjižnica Antona Sovreta Hrastnik in tamkajšnji mladinski center. Za pomoč in napotke se jim iskreno zahvaljujemo. Vas pa vabimo k prebiranju in odstiranju (novih) knjižnih zgodb.

Posavci beremo skupaj 2021

Knjižnice Posavja na področju bralne kulture sodelujemo že enajsto leto zapored. Namen projekta Posavci beremo skupaj je opozoriti na pomembne predstavnike literarnega ubesedovanja pri nas in širše po svetu ter bralcem ponuditi tematsko pester razpon leposlovnih del, ki človekovo bivanjsko izkušnjo prikazujejo z raznolikimi kulturnimi, socialnimi in estetskimi izhodišči.

Bralni projekt poteka v vseh enotah Knjižnice Brežice, Knjižnice Sevnica in Valvasorjeve knjižnice Krško med 21. marcem in 20. novembrom 2021.

Izbrane knjige so opremljene s knjižnimi kazalkami, na katere bralci vpišejo svoje ime in naslov prebrane knjige, po želji tudi mnenje o prebranem. Ob naslednjem obisku knjižnice kazalko/-e oddajo knjižničarju. Bralce, ki bodo v času trajanja projekta prebrali vsaj pet knjig z bralnega seznama in se v projekt aktivno vključili z izpolnjevanjem in pravočasno oddajo knjižnih kazalk, bomo na zaključni literarni prireditvi simbolično nagradili.

Bralni nabor tekoče sezone je viden v priloženih dokumentih: