PressReader - domači in tuji spletni časopisi ter revije

Ker je branje v knjižnični čitalnici trenutno onemogočeno,
vas vabimo k uporabi zbirke spletnih časopisov in revij PressReader.

Od doma boste tako dostopali do najnovejših domačih in svetovnih informacij.

Audibook - zvočne knjige v slovenščini

V mobilni aplikaciji Audibook
članom knjižnice omogočamo brezplačno izposojo zvočnih knjig.

Postopek izposoje je preprost, napotki zanjo pa so dostopni na posnetku.

Prisluhnite knjigam tudi vi.

BIBLOS - spletni portal e-knjig

Ti hitro zmanjka zanimivega branja?
Nič zato ... pojdi na www.biblos.si, pobrskaj in si izposodi e-knjigo.
Kjerkoli in kadarkoli.

Vpiši se z e-vpisnico, čisto preprosto je

Na spletni strani knjižnice izpolni e-vpisnico.
Ob prvem obisku pri nas podpišeš izpolnjeno vpisnico in prejmeš člansko izkaznico.

Veljavni odpiralni čas in načini delovanja knjižnice

Družinska pismenost

Spletna stran DRUŽINSKA PISMENOST je namenjena staršem, ki želijo otrokom pomagati do boljše pismenosti, in strokovnjakom, ki želijo staršem pomagati do več pismenosti v družini.

Na strani so objavljeni tako strokovni članki kot zabavne vsebine, ki vabijo k branju in povezovanju med člani družine skozi vsakdanje dejavnosti, ob katerih se lahko pomembno krepi tudi pismenost. Izpostavljene so še različne dejavnosti, ki jih lahko družine izvajajo doma, ob obisku knjižnic ali na izletih po vsej Sloveniji.

Posavci beremo skupaj 2021

Knjižnice Posavja na področju bralne kulture sodelujemo že enajsto leto zapored. Namen projekta Posavci beremo skupaj je opozoriti na pomembne predstavnike literarnega ubesedovanja pri nas in širše po svetu ter bralcem ponuditi tematsko pester razpon leposlovnih del, ki človekovo bivanjsko izkušnjo prikazujejo z raznolikimi kulturnimi, socialnimi in estetskimi izhodišči.

Bralni projekt poteka v vseh enotah Knjižnice Brežice, Knjižnice Sevnica in Valvasorjeve knjižnice Krško med 21. marcem in 20. novembrom 2021.

Izbrane knjige so opremljene s knjižnimi kazalkami, na katere bralci vpišejo svoje ime in naslov prebrane knjige, po želji tudi mnenje o prebranem. Ob naslednjem obisku knjižnice kazalko/-e oddajo knjižničarju. Bralce, ki bodo v času trajanja projekta prebrali vsaj pet knjig z bralnega seznama in se v projekt aktivno vključili z izpolnjevanjem in pravočasno oddajo knjižnih kazalk, bomo na zaključni literarni prireditvi simbolično nagradili.

Bralni nabor tekoče sezone je viden v priloženih dokumentih: